Najčastejšie otázky pri práci s Dračími Kartami

Ako mám postupovať pri práci?

Na začiatku je dôležité si ujasniť svoju tému/problém/otázku. Môže to byť niečo čo ťa trápi už dlhšie alebo aj aktuálna situácia. Sprítomni sa, urob si pár hlbokých nádychov a výdychov a upriam svoju pozornosť na svoj dych. Potom si začni ťahať kartu.

Čo potrebujem pri práci s kartami?

Dostatok času pre seba a prostredie, v ktorom sa budeš cítiť bezpečne a nebudeš v ňom rušená. Pomôže aj sviečka, príjemné svetlo a relaxačná muzika, prípadne aromalampa s tvojou obľúbenou vôňou. Rovnako nezabudni na svoju zvedavosť a hravosť, ktoré sa ti v procese zídu. 

Ako si mám ťahať karty?

Karty sa dajú ťahať rôznymi spôsobmi. Dôležité je, aby si sa nacítila na svoju tému a potom sa nechaj viesť svojimi pocitmi. Môžeš si karty zamiešať, rozložiť ich do priestoru a vytiahnuť si intuitívne jednu kartu. Je možné, že pri miešaní ti jedna alebo viac kariet vypadne. Alebo si môžeš kartu vytiahnuť len tak zo zvedavosti, keď pôjdeš okolo kariet a ony si ťa zavolajú.

Potiahla som si kartu, čo ďalej?

Prečítaj si odkaz na karte. Najprv si ho precíť. Ak ti idú automaticky v tvojom vedomí nejaké myšlienky alebo odpovede, venuj im dostatok času. Ak nie, nevadí, zober si knižku a prečítaj si text k danej karte. Ak text obsahuje cvičenie, urob si ho. Najhlbšie uvedomenia a hlboké pravdy prichádzajú práve pri cvičeniach, do ktorých aktívne zapojíme naše telo a ďalšie zmysly. Zapíš si svoj proces do Dračieho denníka. 

Stačí mi potiahnuť si jednu kartu? 

Niekedy áno, a niekedy nie😊. Je možné, že prvá karta ti nedá odpovede, ktoré ti budú postačovať. Alebo sa na niečom zasekneš. Ak máš pocit, že ťa to ťahá ďalej, kľudne si potiahni ešte aj ďalšie karty. 

Ako viem, že idem v procese bádania správne?

Ako vieš, že ideš nesprávne? 😊 V procese nie je nesprávna cesta, choď tam kam ťa vedie tvoje telo a tvoje pocity. Spoj sa s nimi. Tvoje telo najlepšie pozná smer. 

Kedy viem, že už som na „konci“?

Keď máš pocit, že si našla riešenie, odpoveď alebo vysvetlenie. Je tam ticho, kľud, pokoj a jasnosť. Niekedy môžu byť odpovede čiastkové alebo neúplné. Aj to je v poriadku. V prípade, že si si tému úplne nevyriešila, je možné, že sa ti bude konkrétna karta objavovať aj niekoľkokrát po sebe, pokiaľ sa celá situácia nedorieši. 

Ako často si mám karty ťahať? 

Karty si vieš ťahať podľa svojej potreby. Kľudne aj denne, v období, keď potrebuješ viac pomôcť alebo máš toho veľa. Alebo raz za čas, keď sa potrebuješ zorientovať vo svojom probléme alebo téme. Dôležité je ich mať pri sebe.

Čo keď nerozumiem textu na karte?

Prečítaj si popis v knižke. Pri prvých použitiach si niektoré karty pýtajú doplňujúci text na dovysvetlenie témy a rovnako obsahujú aj praktické príklady alebo cvičenia. 

Čo keď mám pocit, že to nefunguje? 

Nefunguje čo? Ak si sa napríklad „zasekla“ na niektorej karte, môžeš si potiahnuť ďalšiu. Ak máš aj po cvičeniach pocit, že to „nefunguje“, dôveruj múdrosti svojho tela. Procesy sú už naštartované. Je vysoko pravdepodobné, že to celé ešte bude mať dojazd a odpovede ti prídu postupne v čase, keď na to budeš pripravená.    

Mám si zapisovať svoju prácu s kartami?

Áno. Použi na svoje zápisky napríklad náš Denník, ktorý je navrhnutý tak, aby ti pri práci s Kartami pomohol a zároveň si vieš pozrieť svoje karty z minulosti, čo ti tiež pomôže pri hľadaní odpovedí. Vieš si v Denníku zaznačiť aj to, ako si sa v téme cítila na začiatku a na konci procesu – pomôže ti to zvedomiť si progres, ktorý si už spravila. V neposlednom rade, takéto zapísanie ti pomôže spraviť si určitý mentálny či energetický poriadok v procese.

Môžem vytiahnuť kartu aj pre niekoho iného?

Áno. Choď podľa postupu ako by si si ťahala pre seba, ale so zámerom, že kartu ťaháš pre človeka, ktorý ťa požiadal o pomoc . Ak máš pocit, že jedna karta nestačí, spýtaj sa ho, či mu máš potiahnuť ďalšie. Ak ti nevie teraz odpovedať a len mu máš karty poslať, potiahni ich koľko cítiš a pošli mu ich s označením ich poradia.

Stačia mi len karty alebo mám vyhľadať aj odbornú pomoc?

Na veľa vecí vieme nájsť odpovede samy, no nie na všetko nám stačia vlastné kapacity, či zručnosti. V prípade potreby dokončenia naštartovaných procesov, odporúčame vyhľadať odbornú pomoc u psychológa alebo terapeuta. 

Máš inú otázku alebo sa chceš poradiť? Napíš nám email alebo správu na FB.